Rusza program EKOkredyt Prosument II

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępnił Bankowi Ochrony Środowiska środki finansowe na kredyty i dotacje dla klientów indywidualnych posiadających prawo do dysponowania budynkami mieszkalnymi oraz wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi. Program „EKOkredyt Prosument II” rozpocznie się w połowie października br.

Beneficjenci będą mogli dokonywać zakupu i montażu następujących małych i mikroinstalacji odnawialnych źródeł dla produkcji energii elektrycznej i cieplnej: źródła ciepła opalane biomasą – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt; pompy ciepła – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt; kolektory słoneczne – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt; systemy fotowoltaiczne – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWp; małe elektrownie wiatrowe – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWe, mikrokogeneracje – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWe.

Działania są możliwe na istniejących i budowanych budynkach mieszkalnych. Ważnym kryterium otrzymania kredytu z dotacją jest nieprzewymiarowanie instalacji oraz 3-letniego okresu jej trwałości.

Szczegóły tutaj